pomiar

Czujniki tensometryczne, zatem co o pomiarach siły winien wiedzieć automatyk

drgania
Czujniki tensometryczne, potocznie mienione tensometrami, jest to podstawowy element każdej wagi elektronicznej, a również urządzeń do pomiaru sił ściskających, rozciągających, napięć, itd. Często spotykane bywają one w układach automatyki, w których istnieje niezbędność realizowania pomiarów wagowych, dla przykładu ciężaru pojemników magazynujących surowce, zasobników mieszalniczych lub platform najazdowych.

Waga kieszonkowa to wspaniały przedmiot

waga
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
W czasie zakupów staramy się kupować tylko to co konieczne i w takiej wielkości w jakiej potrzebujemy. Przez to właśnie prosząc o określoną wagę jakiegoś produktu chcemy tyle otrzymać, a wkładając samodzielnie przeważnie myślimy, czy już, czy jeszcze dokładać, a nie zawsze posiadamy ewentualność skorzystać ze sklepowej wagi.

Nadzwyczaj szczegółowe pomiary masy dokonane przy użyciu wag elektronicznych.

Waga kuchenna elektryczna
Author: MPM
Source: MPM
Waga to narzędzie przy użyciu, którego mamy możliwość subiektywnie określić wagę dowolnego ciała. Przyrząd ten renomowany był już w starożytności i były to wagi szalkowe, jakie pracowały na zasadzie bilansowania się mas dwóch ciał przy czym masę jednego ustawialiśmy za pomocą wzorców. Podstawowe wagi jednoszalkowe powstały w roku czterdziestym piątym zeszłego wieku w Szwajcarii. Jednakże w dzisiejszych latach tego rodzaju wagi są już wyjątkowo sporadycznie używane.

Waga kieszonkowa to wspaniały produkt

W czasie zakupów chcemy nabywać tylko to co niezbędne i w takiej ilości w jakiej wymagamy. Przez to właśnie zamawiając określoną wagę jakiegoś produktu pragniemy dokładnie taką otrzymać, a nakładając samodzielnie nierzadko zastanawiamy się, czy już, czy jeszcze wkładać, a nie zawsze mamy ewentualność użyć ze sklepowej wagi.
Subscribe to RSS - pomiar