pomiar

Nadzwyczaj szczegółowe pomiary masy dokonane przy użyciu wag elektronicznych.

Waga kuchenna elektryczna
Author: MPM
Source: MPM
Waga jest to urządzenie przy pomocy, którego możemy perfekcyjnie określić wagę dowolnego ciała. Przyrząd ten prestiżowy był już w starożytności i były to wagi szalkowe, jakie funkcjonowały na zasadzie równoważenia się mas dwóch ciał z czego masę pierwszego rozlokowaliśmy przy użyciu wzorców. Podstawowe wagi jednoszalkowe powstały w roku zaraz po II wojnie zeszłego stulecia w Szwajcarii. Natomiast w dzisiejszych czasach tego typu wagi są już bardzo rzadko spotykane.

Waga kieszonkowa to wspaniały produkt

W czasie zakupów staramy się nabywać tylko to co potrzebne i w takiej ilości w jakiej wymagamy. Przez to właśnie prosząc o określoną wagę jakiegoś produktu pragniemy dokładnie taką zainkasować, a nakładając samodzielnie zazwyczaj myślimy, czy już, czy jeszcze dokładać, a nie zawsze mamy możliwość użyć ze sklepowej wagi.

Waga kieszonkowa to wspaniały przedmiot

waga
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Podczas zakupów chcemy nabywać jedynie to co konieczne i w takiej wielkości w jakiej wymagamy. Przez to właśnie prosząc o pewną wagę jakiegoś towaru chcemy tyle dostać, a nakładając samodzielnie najczęściej zastanawiamy się, czy już, czy jeszcze dokładać, a nie zawsze mamy ewentualność skorzystać ze sklepowej wagi.

Czujniki tensometryczne, zatem co o pomiarach siły winien wiedzieć automatyk

drgania
Czujniki tensometryczne, potocznie mienione tensometrami, to główny składnik każdej wagi elektronicznej, a także sprzętów do pomiaru mocy rozciągających, ściskających, naprężeń, itp. Często spotykane są one w układach automatyki, gdzie zachodzi nieodzowność realizowania pomiarów wagowych, dla przykładu ciężaru zasobników przechowujących surowce, zasobników mieszalniczych albo platform najazdowych.
Subscribe to RSS - pomiar