Kategorie
Ogród

Czy trzeba przebywać na świeżym powietrzu

Mieszkasz w centrum miasta jednak ciągnie cię na prowincję. musisz mieszkać w centrum, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wyprowadzić się bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nowość w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Kategorie
Ludzie Ogród

Ogródek

Wszyscy kojarzymy tytuł „Tajemniczy ogród”, to cudowna książka, która przedstawia, że wyjście na powietrze i praca w ogrodzie, potrafią zdziałać cuda. Ogród jest cudownym miejscem, w którym można pozbyć się wszystkich problemów, zdystansować się. Praca przy roślinach odpręża i zazwyczaj przynosi rozwiązania całkowicie nie związanych z ogrodem spraw. Gdy ogród będzie naszą pasją, na sto procent tego nie będziemy żałować. Jednak, jeśli zależy nam na tym, żeby rzeczywiście ogród stał się naszym hobby, to będziemy musieli trochę na temat uprawy roślin w ogródku poczytać. Jeśli posiadamy kawałek ziemi, dobrze sprawdzić czy jest to gleba kwasowa czy zasadowa, byśmy wiedzieli, w jaki sposób nią się zajmować.

Kategorie
Ludzie Ogród

Brakuje Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś sam. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

Jesteś mieszczuchem jednak ciągnie cię na prowincję. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wynieść się bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nagła zmiana w życiu. Nie chcesz tego, ale ciepłe dni lubisz spędzać poza miastem, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Kategorie
Ogród Okazje

Kwiaty lub warzywa

W dzisiejszych czasach każdy chciałby mieć część ziemi dla siebie. Nie chodzi o wielką działkę, na której można byłoby zbudować dom, chodzi raczej o kawałek ziemi, na której moglibyśmy uprawiać ogród. Są pośród nas szczęśliwcy, którzy mają domek jednorodzinny i mają z tyłu ogród. Chociaż bywa, że jest to podwórko, na którym jest jedynie posiana trawa i nic poza tym, to jest opcja zorganizowania jakiegoś klombu z kwiatami, lub stworzenia kilku grządek na posadzenie warzyw. Ogród może okazać się fantastycznym hobby, jeżeli ktoś lubi dłubanie się w ziemi.

Kategorie
Ludzie Ogród

Samodzielnie wykonane kompozycje kwiatowe – pracownia florystyczna

Niebawem do naszych mieszkań zawita wiosna. Ale jeśli tylko zechcemy, wiosenna, miła atmosfera już dziś będzie mogła zagościć w naszych wnętrzach. Co musimy uczynić? Nic prostszego – postarajmy się, by pojawiły się w nich kwiaty.