mechanizm

Waga kieszonkowa to wspaniały produkt

W czasie zakupów staramy się nabywać tylko to co potrzebne i w takiej ilości w jakiej wymagamy. Przez to właśnie prosząc o określoną wagę jakiegoś produktu pragniemy dokładnie taką zainkasować, a nakładając samodzielnie zazwyczaj myślimy, czy już, czy jeszcze dokładać, a nie zawsze mamy możliwość użyć ze sklepowej wagi.

Waga kieszonkowa to wspaniały przedmiot

waga
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Podczas zakupów chcemy nabywać jedynie to co konieczne i w takiej wielkości w jakiej wymagamy. Przez to właśnie prosząc o pewną wagę jakiegoś towaru chcemy tyle dostać, a nakładając samodzielnie najczęściej zastanawiamy się, czy już, czy jeszcze dokładać, a nie zawsze mamy ewentualność skorzystać ze sklepowej wagi.

Karty zbliżeniowe jako karty bezdotykowe, plastikowe przypominające fizycznie kartę płatniczą, z wmontowanym niewielkim mikroprocesorem, pamięcią i antenką.

karty zbliżeniowe
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com
Kontrola dostępu to układ polegający na zainstalowaniu odpowiednich urządzeń lub oprogramowania oraz urzeczywistnianiu procedur organizacyjnych, mających na celu identyfikację podmiotu. Kontrola dostępu znajduje zastosowanie przeważnie wśród dużych korporacji, których podwładni pracują w biurowcach i kampusach. Często układy te używa się do zabezpieczeń psamodzielnych lokali, takich jak magazyny czy serwerownie. O wzięciu tej procedury uwierzytelniania świadczy fakt wprowadzenia jej na działaniach masowych, wyciągach narciarskich, a nawet na odpłatnych parkingach. Kontrola dostępu jest to najtańsze rozwiązanie, przy każdych drzwiach instalowany jest czytnik – kontroler który jest zaprogramowany do obsługiwania wprowadzonych kart, czytnik – kontroler nie jest powiązany żadną siecią z pozostałymi czytnikami w budynku ale działa samodzielnie.
Subscribe to RSS - mechanizm