Kategorie
Ludzie Ogród

Ogródek

Wszyscy kojarzymy tytuł „Tajemniczy ogród”, to cudowna książka, która przedstawia, że wyjście na powietrze i praca w ogrodzie, potrafią zdziałać cuda. Ogród jest cudownym miejscem, w którym można pozbyć się wszystkich problemów, zdystansować się. Praca przy roślinach odpręża i zazwyczaj przynosi rozwiązania całkowicie nie związanych z ogrodem spraw. Gdy ogród będzie naszą pasją, na sto procent tego nie będziemy żałować. Jednak, jeśli zależy nam na tym, żeby rzeczywiście ogród stał się naszym hobby, to będziemy musieli trochę na temat uprawy roślin w ogródku poczytać. Jeśli posiadamy kawałek ziemi, dobrze sprawdzić czy jest to gleba kwasowa czy zasadowa, byśmy wiedzieli, w jaki sposób nią się zajmować.

Kategorie
Ludzie Ogród

Brakuje Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś sam. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

Jesteś mieszczuchem jednak ciągnie cię na prowincję. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wynieść się bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nagła zmiana w życiu. Nie chcesz tego, ale ciepłe dni lubisz spędzać poza miastem, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Kategorie
Ludzie Ogród

Samodzielnie wykonane kompozycje kwiatowe – pracownia florystyczna

Niebawem do naszych mieszkań zawita wiosna. Ale jeśli tylko zechcemy, wiosenna, miła atmosfera już dziś będzie mogła zagościć w naszych wnętrzach. Co musimy uczynić? Nic prostszego – postarajmy się, by pojawiły się w nich kwiaty.

Kategorie
Dom i wyposażenie Ludzie

Jak udekorować kościół na najpiękniejszy dzień w Twoim życiu? Garść porad.

Właściwie każdy z nas wie doskonale, że dzień ślubu to niemal jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. W dodatku właściwie każdy chce, aby w tym jedynym dniu wszystko odbywało się zgodnie z planem – dokładnie tak, jak sobie to wymyśliliśmy. Jednakże po pierwsze właściwie każdy, kto jest w czasie przygotowań do ślubu wie znakomicie, jak dużo pracy trzeba w to włożyć, po drugie zaś – chyba każdy, kto ma już wesele za sobą, wie także, że nie da się zorganizować wszystkiego w drobnych szczegółach i przewidzieć wszelkich zdarzeń, które będą miały miejsce w dniu naszego ślubu. Są jednakże rzeczy, na które mamy wpływ i na ich przygotowywaniu powinniśmy na pewno skupiać się jak najmocniej.

Kategorie
Dom i wyposażenie Ludzie

Organizacja ślubu i wesela to bardzo duże wyzwanie

Jeśli planujemy jakiś event albo przykładowo ślub, to musimy zatroszczyć się o właściwą dekorację. Często będzie ona tak samo istotna jak reszta wydarzenia. Dania będą smakowały znacznie lepiej, jeżeli scenografia będzie wyglądała znakomicie.