fotograf

Dobre obiektywy fotograficzne. Sprzęt foto warte rekomendacji

aparat fotograficzny
Author: Nicolas Buffler
Source: http://www.flickr.com
Obiektyw fotograficzny jest tą częścią aparatu, która stanowi spójny system który zawiera jedną bądź więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy lub błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być na stałe dołączone do korpusu aparatu fotograficznego lub być ich wymiennym elementem. Mają zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, za sprawą czego regulowana jest ilość światła wpuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej lub matrycy uwiecznia się obraz.

Fotografia jako ważnym elementem uroczystości familijnych

fotografia ślubna
Author: Ryan Paulsen
Source: http://www.flickr.com
Lubimy zachowywać wspomnienia. Nawet podczas sobotniego spaceru z rodziną pstrykamy zdjęcia. W naszych internetowych albumach znajdują się zatem nasze wizerunki od wczesnej młodości, po czas obecny. Można więc sobie prześledzić zmiany naszej powierzchowności, co może być zajęciem rozrywkowym. Zajęcie podobne przyda się, gdy będziemy w nie najlepszym nastroju. Nie ma nic w wyższym stopniu zabawnego niż zobaczyć siebie o kilka lat młodszego, zwłaszcza kiedy asystują nam w tym własne dzieci.

Poradnik dla wszystkich miłośników fotografii – czyli gdzie możemy kupić fachowy sprzęt

czarny aparat fotograficzny
Author: Alexandre Dulaunoy
Source: http://www.flickr.com
Robienie zdjęć aparatem smartfonu nie wymaga szczególnych umiejętności. Jeśli jednak myślimy o robieniu zdjęć bardziej profesjonalnie, warto zafundować sobie fachowy sprzęt. Gdzie możemy go kupić?

Aparaty marki Sigma dostępne w Szczecinie - najbardziej fotogenicznym mieście w Polsce

obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Jest to obyczajem, nawet tradycją, iż każda para młoda odbywa sesję fotograficzną w jakimś pięknym miejscu, żeby oczywiście upamiętnić dla wszystkich najcudowniejszy dzień w życiu. W tym artykule przedstawimy: w jakim mieście najchętniej się fotografują młode pary i z jakiego aparatu korzystają fachowcy żeby ci, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z fotografią ślubną oraz młode małżeństwa szukające dobrego fotografa znaleźli odpowiedź na niniejsze pytania.

Rzeczywista rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu kręcić sceny z powietrza!

filmowanie z powietrza
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Fotografia jest jedną z dziedzin życia, które w przeciągu ostatniego stulecia uległy największym zmianom. Właściwie nie trzeba nawet cofać się aż tak daleko, by skalę przemian móc określić mianem rewolucji. Jeszcze dwie dekady temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku wyposażeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną pulą klatek na filmie zdjęcia wykonywane były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni urlopu i ile wolnych kadrów pozostało? (odwiedź na www.dronlandia.pl)


Kiedy na rynek weszły aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili skończyły się problemy z ograniczoną ilością zdjęć, prześwietlonymi filmami, niefortunnymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się również montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć nagrywać niepowtarzalne chwile, co do tej pory wymagało zatrudnienia profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (filmowanie w powietrzu).


Wynalazkiem, który bezsprzecznie namieszał w świecie filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowe urządzenie latające, wyposażone w kamerę i sterowane za pośrednictwem kontrolera.

Czy okaże się być nam polecona sigma 17-70?

test
Gdy kochamy wykonać zdjęcia, to niesamowicie ważne będzie to, byśmy uzyskali dobrej jakości aparat oraz obiektyw, tak abyśmy wiedzieli, że w każdych sytuacjach wyjdą nam świetne zdjęcia.

Czy zafrapowały nas zdjęcia z drona?

Laptop Dell Inspiron Q15R Switch
Author: Dell
Source: Dell
Jeżeli pragniemy robić jakieś testy, albo zdjęcia, które mają być zrobione na wysokościach, to bez wątpienia trzeba do tego wykorzystać drona.

Pages

Subscribe to RSS - fotograf