Kategorie
Ludzie Ogród

Brakuje Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś sam. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

Jesteś mieszczuchem jednak ciągnie cię na prowincję. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wynieść się bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nagła zmiana w życiu. Nie chcesz tego, ale ciepłe dni lubisz spędzać poza miastem, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Uwielbiasz przeglądać poradnik o lasach i łąkach. Robisz to najczęściej w godzinach pracy, wtedy, gdy masz chwilę wolnego, to pozwala ci na zdystansowanie się chociaż na chwilkę od codziennych spraw, od miejskiego zgiełku, to przenosi cię na łono natury, gdzie będziesz spędzał każdy weekend. Przeglądają inny poradnik o motylach, owadach i pająkach chciałbyś pomyśleć nawet o ich hodowli, ale po chwili ta odważna myśl jest porzucona przez Ciebie. Niemniej, myślisz przydałby się jakiś ogród lub działka, żeby tak samo w tygodniu, jak i w weekend, po pracy, wyskoczyć i odpocząć. Zwłaszcza gdy pozwolimy sobie na małą fontannę, basen lub oczko wodne – fontanny do ogrodu. Wspaniały relaks! http://www.centrumogrodnicze-gaj.pl/chemia_basenowa_wroclaw.html

Może zadziwi Cię to, ale dużo osób myśli podobnie, jak Ty, nawet ci, którzy zawsze kochali duże osiedla i nie wyobrażali sobie życia poza nimi. W jakiś sposób ich rozrywkowe młodzieńcze życie upłynęło już w dużym mieście, zasmakowali rozrywki, a teraz szukając jakby odpoczynku myśląc, jakby to było miło znaleźć się takim, pięknym miejscu (propozycje do dekorowania ogrodu: akcesoria wodne).

Zwłaszcza, że sam kontakt z naturą naprawdę nam sprzyja. Jak donoszą profesorowie, miejski krajobraz (samochody, bloki, ulice) działają na nas umysł raczej tłumiąco, zaś miejsca zielone – parki, lasy, góry pozwalają na odpoczynek, na odblokowanie energii psychicznej, pozwalają przede wszystkim na prawdziwy odpoczynek i relaks.

Zresztą, potrzeba człowieka spędzania czasu na łonie przyrody to w zasadzie naturalna skłonność do powrotu w miejsce, z którego pochodzimy. Jesteśmy dziećmi natury, każdy z nas ma genetycznie zakodowany blisko kontakt z naturą. Wywodzimy się nie z miast i metropolii, lecz z naturalnych środowisk, gdzie zwierzęta i rośliny to nasze naturalne środowisko. To więc nic dziwnego, że tak pragniemy wyrwać się w weekend, chociaż na chwilę, choćby na trochę, to tak jakbyśmy pragnęli już teraz, zaraz wrócić do naszego domu rodzinnego.