Jak można umieścić stronę w sieci internetowej, jakie są możliwości hostingu.

Każda strona internetowa potrzebuje dwóch rzeczy, to znaczy nazwy i miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na jakim umieszczone zostaną niezbędne pliki. Adresy internetowe inaczej są nazywane domenami, są one dzierżawione i na tej podstawie użytkowane przez właścicieli. Z kolei pliki można umieszczać w różnych miejscach. Może to być własny komputer, podłączony do sieci, ale najczęściej wynajmuje się miejsce na jakimś serwerze lub nawet całą maszynę.


świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Popularnie usługi tego typu nazywają się hostingiem, lecz tak naprawdę mogą one obejmować dużą ilość rozmaitych opcji, zależnie od oczekiwań klientów i ich finansowych możliwości. Najtańszy jest hosting współdzielony - https://tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Oznacza to, że na jednym fizycznym komputerze znajduje się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kont o określonych parametrach. Każde z kont posiada określoną powierzchnię, transfer do zużycia oraz moc procesorów, a cena jego będzie się wahać od kilkudziesięciu złotych na rok. Z reguły firmy które oferują hosting mają w ofercie kilka rozmaitych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś dobrać pod oczekiwania swojego serwisu.


serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma liczne ograniczenia, tak więc jeżeli ktoś będzie potrzebował nieco więcej możliwości, to powinien pomyśleć o czymś bardziej wydajnym. Bardzo interesującą opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach takiej usługi klient dostaje wydzieloną część fizycznych zasobów serwera, to znaczy pewną ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesorów oraz transfer. Całe zarządzanie kontem leży po stronie zamawiającego, ale przez to może on dopasować liczne parametry do swoich potrzeb. Kolejną z opcji jeśli chodzi o wydajnościowe możliwości będzie debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z wybranymi komponentami - Techstorage. Spółka z o.o.. Serwery dedykowane z reguły działają w nowoczesnych serwerowniach, i z nich przy pomocy odpowiedniej infrastruktury widać je na zewnątrz. Tego typu serwery poradzą już sobie z naprawdę sporymi serwisami, a ich dużą zaletą jest to, że można je łatwo rozbudowywać.